Az előző cikkünkben összefoglaltuk, hogy melyek a jelenléti (tantermi), illetve az online képzés előnyi hátrányai. Ebben a cikkünkben szeretnénk abban segíteni, hogy a KRESZ vizsga előtt és a vizsgán milyen teendőid vannak.
A jogosítvány megszerzése során az első számonkérés a KRESZ vizsga lesz, azaz a Számitógépes Elméleti Vizsga. Ezen a vizsgán kell bemutatni a tanteremben vagy az online elméleti képzés során megszerzett tudásod. Első KRESZ vizsgára az autósiskola iskolavezetője fog lejelenteni, ehhez szüksége lesz a házi orvosotok által kitöltött alkalmassági véleményre és 4600 Ft vizsgadíjra.
Amit magaddal kell vinni a KRESZ vizsgára:
- érvényes személyi igazolvány
- ha van érvényes vezetői engedély
- 8. általános iskolai bizonyítvány vagy annál magasabb iskolai végzettség. (kivéve azok a kategóriák, amelyek megszerzéséhez nem szükséges)
A vizsgára érdemes 10 perccel előbb érkezni, mert pontos kezdés van és késés esetén nem vehetsz részt rajta.
A vizsgabiztos kategóriánként, azon belül névsorrendben szólít be mindenkit egyesével, majd ellenőrzi a szükséges iratokat, ezután el lehet foglalni a helyedet a nevedre beállított számitógépnél. Miután leellenőrizted a személyes adataid a monitoron, vizsgabiztosi indítás után néhány próbakérdés következik, itt még hibázhatsz, ezek nem számítanak bele az eredménybe pusztán azt a célt szolgálják, hogy bemutassák miként működik a rendszer.
A próbakérdések után következik az éles vizsga. Itt 55 kérdésre kell válaszolnod, melyek 75 pontot érnek. Kérdésenként 1-1 perc áll rendelkezésedre. Ha olyan kérdéssel találkozol, melyre nem tudsz azonnal válaszolni a jobb felső sarokban lévő „tovább” gombbal el tudod léptetni a kérdést, majd a vizsga végén újra megpróbálhatsz rá válaszolni, de csak a megmaradt időkereted fog rendelkezésedre állni. Szöveges, képes és mozgóképes kérdéseket is tartalmaz a vizsga, nehézségtől függően 1–3 pontot érnek. Amint végeztél az utolsó kérdéssel a számitógép kiértékeli a válaszaid és azonnal megtudod sikerült vagy sem. Ezután alá kell írnod a vizsgabiztos jegyzőkönyvét és távozhatsz a teremből!
Ha sikeres vizsgát tettél fel kell keresned az iskolavezetőt és az általad választott vagy az ő általa ajánlott oktatóval egyeztethetsz a forgalmi vezetéssel kapcsolatban.
Ha nem sikerült a vizsga semmi probléma, nem kell csüggedni ott a helyszínen a pótvizsgadíj befizetése után tudsz új vizsgaidőpontot kérni.
A cikk végén had segítsünk neked néhány jó tanáccsal:
- Indulás előtt nézd meg a Vizsgaközpont merre található
- Nézd át, hogy minden irat nálad van-e
- Vigyél magaddal 4600 Ft vizsgadíjat, ha nem sikerül tudj pótvizsgát kérni
- Egész nyugodtan használd a „tovább” gombot
- Egyeztess az iskolavezetővel vagy az oktatóval, hogy milyen gyakorlóprogramot használj a felkészüléshez! (Neten sokféle megtalálható, létezik olyan amelyikben rossz válaszok vannak feltüntetve)
- Gyakorolj sokat, mert nagyon sokan azon buknak meg, hogy abban a nyugodt hitben vannak, ők mindent tudnak
Sikeres felkészülést kívánunk!
BD Autósiskola

A KRESZ tanfolyamok kizárólag ONLINE E-learning képzéssel indulnak!
Blog – Hírek – Cikkek
Kövesd a blogomat, ahol rendszeresen beszámolok a friss hírekről, tanfolyamokról, akciókról.
Közösségi média