Jogsi állami támogatással, júliustól!

Jogosítvány állami támogatással!

2018. Július 01-től támogatja az állam a húsz évnél fiatalabbak jogosítványszerzését. A lehetőség csak az autójogosítványra vonatkozik.

A visszatérítés 25 ezer forintig igényelhető a B kategóriás közúti járművezetői engedély megszerzéséhez, a tanfolyam elvégezhető hagyományos tantermi, vagy online, elektronikus formában. A díjat utólag téríti meg az állam.

A támogatást az a személy veheti igénybe, aki

• A „B” kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges sikeres közlekedési alapismeretek vizsgát 2018. jólius1-jét követően tette le, és a vizsga napján a 20. életévét még nem töltötte be, vagy
  • a 20. életévét már betöltötte, és a vizsga napján
    • csecsemőgondozási díjban,
    • gyermekgondozási díjban, vagy
    • gyermekgondozást segítő ellátásban részesült, feltéve, hogy korábban a támogatást még nem vette igénybe és a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges sikeres közlekedési alapismeretek vizsga letételére 2020. június 30-a után került sor.

A támogatás igénybevételeinek feltételei, röviden:

• Azok igényelhetik a támogatást, akik a sikeres „B” kategóriás KRESZ vizsga napján még nem töltötték be a 20-ik életévüket.
  • A támogatáshoz az autósiskolák számlát, illetve igazolást biztosítanak.
  • A támogatási igényt a sikeres KRESZ-vizsgától számított 1 éven belül lehet igényelni, utána már nem.
  • A támogatás megállapítására irányuló eljárás írásbeli kérelemre indul. A kérelmet a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál elektronikus űrlapon vagy formanyomtatványon kell benyújtani.
  • A támogatás megállapítására irányuló eljárás határideje teljes eljárásban 30 nap. Az összeget a megadott bankszámlára utalják át.
  • A támogatást a sikeres KRESZ vizsga után lehet igényelni függetlenül attól, hogy hányadikra sikerült, és hogy elkezdődött a vezetés, vagy sem.
  • A támogatást csak magyar állampolgár veheti igénybe.

A jogszabályt ide kattintva érheted el.

Kérdésed van a támogatással kapcsolatban? Keress elérhetőségeim valamelyikén és mindenre választ kapsz!

Jogsit szeretnél autóra vagy motorra? Keress bizalommal és jelentkezz a tanfolyamaim valamelyikére.

Rugalmas időbeosztással a jogosítványok már akár 1-2 hónap alatt megszerezhetőek.

BD Autósiskola Mohács - KRESZ tanfolyam autósiskola

2022-10-03T16:30:39+02:00