GY.I.K. – Gyakran Ismételt Kérdések

GY.I.K. – Gyakran Ismételt Kérdések2022-09-26T15:10:45+02:00
BD Autósiskola Pécs

GY.I.K.

Gyakran Ismételt Kérdések

Személyesen beiratkozni úgy tudsz, ha felkeresed a pécsi, mohácsi vagy bólyi irodánkat, címeket a kapcsolat menü alatt megtalálod.
Ha elfoglalt vagy esetleg ügyfélszolgálati időn kívül szeretnél beiratkozni, megteheted azt online beiratkozással.
Kattints az alábbi gombra és már kezdheted is!
Ha elakadtál vagy bármilyen kérdésed van, akkor hívj bátran, keress bizalommal!
Ha személyesen keresed fel ügyfélszolgálatunk, akkor hozd magaddal:
  • a személyi igazolványod
  • lakcímkártyád
  • a KRESZ tanfolyam díját is
  • és ha rendelkezel valamilyen kategóriával akkor a Vezetői Engedélyed.
Online jelentkezésnél a “Jelentkezés” fülre kattintva otthonról megteheted, majd miután utaltad a tanfolyamdíját, már kezdhetsz is. Ebben az esetben a KRESZ vizsgára való jelentkezéskor találkozunk személyesen. Mindkét esetben beiratkozás után keresd fel a háziorvosod, hogy végezze el a szükséges vizsgálatokat.

“B” kategóriás jogosítványra 16,5 éves kortól lehet jelentkezni, 16 és 3/4 éves korban lehet KRESZ  vizsgát tenni, majd amint betöltötted a 17. életéved.

KRESZ vizsgára akkor tudsz menni, ha elvégezted az elméleti tanfolyamot, e-learning esetében, ha letöltötted a Képzési Igazolást. Ezután nincs más dolgod, mint felkeresni az ügyfélszolgálatunkat és kiválasztani a számodra megfelelő vizsgaidőpontot.
A KRESZ vizsga helyszíne a pécsi Vizsgaközpont (Pécs, Hengermalom utca 2)
  • Érvényes személyi igazolványt kell magaddal vinni,
  • a 8. Általános Iskolai bizonyítványt vagy annál magasabb végzettséget igazoló okmányt
  • és a Vezetői Engedélyed.

Első alkalommal a KRESZ tanfolyam díjat kell fizetni, a következő részlet a KRESZ vizsgadíj, amit a vizsgára való jelentkezéskor kell fizetni. A gyakorlati vezetéseket 10 óránként kell előre megfizetni. Az utolsó részlet a forgalmi vizsgadíj amit a gyakorlati oktatóval egyeztetve kell befizetni a Vizsgaközpont pénztárában.

  • A tanfolyam kezdéstől számított 9 hónapon belül meg kell történnie az első elméleti vizsgának.
  • 12 hónapon belül (1 év) valamennyi elméleti vizsgatárgyból sikeres vizsgát kell tenned.
  • A sikeres elméleti vizsga napjától számított 2 éven belül kell sikeres forgalmi vizsgát tenned.

Ha sikeres forgalmi vizsgát tettél és megvan az elsősegély vizsgád is, másnap délután mehetsz a Kormányablakba és igényelheted a Vezetői Engedélyed. Nincs szükséged vizsgaigazolásra, mert azt a vizsgaközpont elektronikus formában megküldi a Kormányablak részére.

Kezdj az online KRESZ-el, ezt akár 10 percen belül elkezdheted kényelmesen bárhonnan, ahol van interneted.

További információért kattints ide, ha pedig már azonnal kezdeni szeretnél, akkor ide kattints!

Már a gyakorláshoz is szükséges:

  • saját bukósisak,
  • kesztyű,
  • magasszárú kemény oldalú bakancs vagy csizma,
  • dzseki, hosszú nadrág.

Jó, ha van:

  • motoros dzseki,
  • motoros nadrág
  • és csizma…

Ez a szám megmutatja az adott negyedévben az iskola által lejelentett és megvalósult vizsgák eredményességét, amit a képzőszervnek minden negyedévben közzé kell tennie a honlapján.

Baranya megyében közlekedési alapismeretek vizsgán ennek az átlaga – az összes képzőszervet figyelembe véve – 67 százalék, forgalmi vizsgán pedig 45 százalék.

Fontos ennél az adatnál is megjegyezni, hogy nagyon sok tényező befolyásolja az adott iskola vizsgasikerességi mutatóját, és kizárólag erre az adatra nem érdemes alapozni a választást.

A BD Autósiskola statisztikáját ide kattintva éred el.

Azt mutatja meg neked, hogy az előző negyedévben végzett tanulók a képzés teljes időtartama alatt átlagosan mennyit fizettek az autósiskolának a képzésért. Fontos, hogy ebbe a jogosítványszerzés bizonyos költségelemei nem számítanak bele (pl. a hatósági vizsga- és pótvizsgadíjak, az orvosi alkalmassági vizsgálat díja, az elsősegély-nyújtási tanfolyam- és vizsga díja, a vezetői engedély kiállításának esetleges díja).

Ezt érdemes mind az autósiskolák összehasonlításánál, mind pedig a jogosítványszerzés várható teljes költségének meghatározásánál figyelembe venned.

Átlagos képzési óraszám, avagy mennyi gyakorlati órát vettek átlagosan az adott autósiskolánál a jogsiig a kötelezően előírt óraszámhoz viszonyítva.
Lehetséges értékek: 100% -tól felfelé (alapvetően annál jobb, minél kisebb ez az érték, viszont kezeld némi fenntartással a 100%-hoz feltűnően közeli értékeket is).

A kötelezően előírt gyakorlati vezetési órák száma (például „B” kategória esetén a 29 óra) csak azt a minimumot jelenti, ami alatt elvileg meg lehet szerezni a szükséges képességeket. Az ÁKÓ ezzel szemben azt mutatja meg, hogy az autósiskolában ténylegesen mennyi gyakorlati órát vettek a tanulók (a kötelező óraszámhoz viszonyítva), amíg sikeres vizsgát tettek.

Tehát, ha például azt látod, hogy egy autósiskola „B” kategóriás ÁKÓ-ja 126%, az azt jelenti, hogy az előző negyedévben sikeres forgalmi vizsgát tett tanulók átlagosan a kötelezően előírt gyakorlati vezetési órák 1,26-szorosát vezették le az autósiskolánál.

Blog – Hírek – Cikkek

Kövesd a blogomat, ahol rendszeresen beszámolok a friss hírekről, tanfolyamokról, akciókról.

Go to Top